Strona główna
Aktualności
Co nowego w szkole?Konkurs „Can you spell it?”
- 29.05.2023
Dnia 22 maja 2023 r. ogłoszono wyniki Szkolnego Konkursu Literowania w Języku Angielskim „Can you spell it?”. Do konkursu przystąpiło 11 uczniów z klas III i IV. Zwycięzcy i uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Serdecznie dziękujemy.
Oto mistrzowie literowania 2023:
I miejsce – Antonina Buraczyńska, Maja Kochańska, Maria Osipowska (kl. IV)
- Konkurs „Can you spell it?”: Czytaj więcej
"Moja Ojczyzna Niepodległa" - konkurs
- 29.05.2023
Uczennice naszej szkoły wzięły udział w gminnym konkursie wokalno-recytatorskim organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu. Konkurs podzielony został na dwie kategorie wiekowe klasy I-III oraz IV-VI. Naszą placówkę reprezentowały: Gabriela Oleksiak (kl. II), Laura Sobczak (kl. V) oraz Gabriela Fiszer i Natalia Komorowska (kl. VI). Dziewczęta wzięły udział w kategorii śpiew, gdzie zaprezentowały pieśni o tematyce patriotycznej. Wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej zdobyła Laura Sobczak. Serdecznie gratulujemy!
- "Moja Ojczyzna Niepodległa" - konkurs : Czytaj więcej
Lekcja z Burmistrzem w klasie 8
- 29.05.2023
Jakie pytania młodzież kieruje do Burmistrza Tłuszcza Pawła Bednarczyka? Mieliśmy okazję się o tym przekonać w poniedziałek 15 maja. Klasa 8 gościła wówczas Pana Burmistrza i miała okazję zadać mu wszystkie nurtujące ich pytania. Wśród pytań pojawiały się te dotyczące spędzania wolnego czasu, zamiłowań motoryzacyjnych i piłkarskich Burmistrza, a także te bardziej poważne odnoszące się do planów inwestycyjnych na obszarze zamieszkania uczniów, zarządzania gminą oraz o podejmowaniu decyzji dotyczących przyszłości.
- Lekcja z Burmistrzem w klasie 8: Czytaj więcej
Gminny konkurs ortograficzny
- 22.05.2023
Dnia 16.05.2023r. odbyła się kolejna edycja ortograficznego konkursu o Złote Pióro Burmistrza. Naszą szkołę w Mokrej Wsi reprezentowały - wyłonione w szkolnym konkursie - uczennice klasy ósmej: Dominika Ołdak i Jagoda Szczepanik. Tym razem nie udało się osiągnąć miejsca na podium, ale miła atmosfera i nowe znajomości, a także zweryfikowanie swoich umiejętności ortograficznych były warte przygotowań. Wróciliśmy z konkursu pełni miłych wrażeń.
- Gminny konkurs ortograficzny : Czytaj więcej
Konkurs plastyczny "Bajkowy świat"
- 22.05.2023
14 kwietnia 2023r. w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Tłuszczańskiej odbyło się otwarcie wystawy prac plastycznych przedszkolaków i uczniów kl. I-III wraz z wręczeniem nagród. Prace konkursowe przedstawiały postacie z ulubionych bajek dzieci. Wśród wyróżnionych prac znalazły się także dzieła uczennic naszej szkoły:
- Konkurs plastyczny "Bajkowy świat": Czytaj więcej
Z działalności samorządu szkolnego
- 09.05.2023
Drodzy Rodzice,
Samorząd Szkolny wraz z opiekunami składa serdeczne podziękowania za włączenie się Państwa w akcję pieczenia ciast, które były sprzedawane w naszej szkole raz w miesiącu. Za fundusze pozyskane ze sprzedaży ciast oraz z kiermaszu bożonarodzeniowego mogliśmy wesprzeć w ferie ,,Przytulisko w Jadowie”, gdzie dla podopiecznych zakupiliśmy smycze i obroże. Za resztę pieniędzy Samorząd Szkolny przy wsparciu Szkolnego Koła Wolontariatu zakupił maszynę do popcornu oraz waty cukrowej, które będą służyć całej społeczności szkolnej.
- Z działalności samorządu szkolnego: Czytaj więcej
Dobre maniery na co dzień
- 08.05.2023
Savoir vivre, bon ton, kindersztuba, dobre maniery – to nic innego jak zachowanie społeczne – właściwe według powszechnie przyjętych zasad, to grzeczność i kultura w kontaktach międzyludzkich i z przyrodą. Maniery są po prostu sposobem zachowania i traktowania innych. Dobre maniery świadczą o szacunku i wrażliwości na potrzeby innych.
- Dobre maniery na co dzień: Czytaj więcej
Dzień Ziemi
- 08.05.2023
Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie organizują różne akcje, aby uświadomić wszystkim, że naszą planetę trzeba otoczyć szczególną troską i mądrze wykorzystywać jej zasoby. W naszej szkole w obchody Dnia Ziemi włączyły się wszystkie klasy. Dzieci z zerówki wybrały się w multimedialną podróż, gdzie przewodnikiem była planeta Ziemia. Dowiedziały się z niej, co sprawia, że Ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić dla niej, aby była szczęśliwa (czysta). Przedszkolaki przypomniały sobie zasady segragacji śmieci, z dużą odwagą przeszły przez sensoryczną ścieżkę a na koniec wykonały wspólnie piękny duży plakat promujący ten wyjątkowy dzień. W klasach młodszych 1-3 przez cały tydzień realizowany był krąg tematyczny "Ziemia nasz dom". Uczniowie wykonywali prace plastyczne i prezentacje o Dniu Ziemi. W klasach starszych na lekcjach przyrody i
- Dzień Ziemi: Czytaj więcej
Wycieczka do ZOO w Łodzi
- 08.05.2023
18 kwietnia 2023 r. uczniowie klas 4-6 pojechali w raz z wychowawcami na wycieczkę do ZOO w Łodzi i do Mandorii.
Orientarium w Łodzi to najnowocześniejszy kompleks w Polsce, który prezentuje zwierzęta i roślinność Azji Południowo – Wschodniej. Uczniowie mieli okazję przyglądać się karmieniu i kąpieli słoni indyjskich. W podwodnym tunelu zobaczyli różnego rodzaju gatunki ryb, a przede wszystkim rekiny i płaszczki. Uczniowie widzieli jeszcze żyrafy, małpy, krokodyle, gibony, różnego rodzaju ptaki
a także inne gady.- Wycieczka do ZOO w Łodzi: Czytaj więcej
2 maja szkoła będzie nieczynna
- 27.04.2023
Zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Szkoły dzień 2 maja 2023 r. (wtorek) został ustalony dniem wolnym od pracy
dla pracowników Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Stryjkach
w zamian za święto przypadające w sobotę
11 listopada 2023 r. - Narodowe Święto Niepodległości.
W związku z powyższym
- 2 maja szkoła będzie nieczynna: Czytaj więcej
Wycieczka "Szlakiem bohaterów"
- 27.04.2023
Obejrzyj fotorelację z wycieczki do Warszawy "Szlakiem bohaterów", w której uczestniczyli uczniów klas starszych.
17- Wycieczka "Szlakiem bohaterów": Czytaj więcej
Jak się uczyć?
- 24.04.2023
Wielkimi krokami zbliża się termin egzaminów ósmoklasisty oraz koniec roku szkolnego. Czas zabrać się do powtórzeń materiału. Jak to zrobić? Kilka dobrych rad przygotowła Wasza koleżanka z klasy ósmej.
Jagoda Szczepanik kl. 8
- Jak się uczyć?: Czytaj więcej
Wiosna, ach to ty...
- 24.04.2023
We wtorek 21 marca wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami z naszej szkoły świętowały Pierwszy Dzień Wiosny.
Uroczystość powitania Wiosny rozpoczęła się od obejrzenia przedstawienia profilaktycznego pt. „O niesfornym Piotrusiu” przygotowanego przez klasę VI w ramach programu zajęć
z „ Apteczki pierwszej pomocy emocjonalnej”. Młodzi aktorzy wcieli się w rolę uczniów i nauczycieli. Dużą niespodzianką była rola dyrektora szkoły, którą zagrała p. dyrektor Ewelina Wojtyra. Tematem przedstawienia była historia Piotrusia przyłapanego na wagarowaniu, który dzięki wsparciu swoich kolegów i nauczycieli dochodzi do wniosku, że szkoła jest fajna.- Wiosna, ach to ty...: Czytaj więcej
Co warto robić na wiosnę?
- 24.04.2023
Jagoda Szczepanik, uczennica klasy ósmej, przygotowła dla Was poradnik co można robić w ciepłe wiosenne dni.
Przygotowała: Jagoda Szczepanik kl. 8
- Co warto robić na wiosnę?: Czytaj więcej
Szkolny Konkurs Języka Angielskiego rozstrzygnięty
- 20.04.2023
W Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego wzięli udział uczniowie klas 5-8 zainteresowani językiem angielskim. Konkurs sprawdzał znajomość słownictwa i struktur gramatycznych. Dnia 5 kwietnia 2023 r. ogłoszono wyniki konkursu i wręczono nagrody.
Zwycięzcy w kategorii klas 5 – 6:
Natalia Komorowska – I miejsce
- Szkolny Konkurs Języka Angielskiego rozstrzygnięty : Czytaj więcej
Klocki KORBO
- 20.04.2023
Projekt Laboratoria Przyszłości ogłoszony dla szkół podstawowych daje olbrzymie możliwości rozwoju uczniów. Uczniowie klasy I na lekcjach korzystają z klocków konstrukcyjnych KORBO. To zestawy elementów, wśród których znajdują się koła zębate umożliwiające wprawienie stworzonej zabawki w ruch przez kręcenie korbą. Jeśli zabawka nie działa, uczniowie szukają przyczyny i naprawiają swoją konstrukcję. Dzięki temu rozwijają logiczne myślenie, ćwiczą motorykę małą oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Budując swoje konstrukcje i działając w grupie zauważają potrzebę tworzenia nowych elementów. W ten sposób ćwiczą kreatywność. Klocki Korbo motywują dzieci do nauki przez zabawę.
- Klocki KORBO: Czytaj więcej
Profilaktyczny marzec
- 20.04.2023
Zgodnie z kalendarzem Programu Wychowawczo- Profilaktycznego, w miesiącu marcu odbył się cykl zajęć o poniższej tematyce:
- „Moje predyspozycje zawodowe”- zajęcia w kl. VIII w z psychologiem, doradcą zawodowym z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tłuszczu;
- „Bezpieczeństwo w szkole- przemoc fiz
- Profilaktyczny marzec: Czytaj więcej
Wyjazd do przytuliska w Jadowie
- 10.03.2023
W poniedziałek 13 lutego 2023 r. Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu, panem Krzysztofem Szczepanikiem, panią Emilią Szczepanik, panią Renatą Rosa i panią Joanną Piotrowską wybrali się do pobliskiego Przytuliska w Jadowie.
6- Wyjazd do przytuliska w Jadowie: Czytaj więcej
XL Złaz Marzanna 2023
- 20.04.2023
To już czterdziesty raz spotkaliśmy się na harcerskim Złazie Marzanna w gminie Tłuszcz. Organizatorem imprezy było tłuszczańskie środowisko instruktorów Towarzystwa Skautowego HORN oraz Zarząd TS i Komenda Hufca Zalew. 25 marca 2023 roku spotkało się 126 harcerzy i zuchów z następujących drużyn i gromad
- XL Złaz Marzanna 2023: Czytaj więcej
Harcerskie marcowe aktywności
- 20.04.2023
Narodowy Dzień Pamięci
Corocznie 1 Marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Spotykamy się w Tłuszczu pod tablicą poświęconą lokalnym Niezłomnym i Wyklętym, w miejscu, gdzie jesienią 1944 roku NKWD utworzyło obóz dla około dwustu członków Polskiego Państwa Podziemnego.
W uroczystościach wzięli udział Burmistrzowie Miasta, Radni przedstawicieli GRH ludności Cywilnej Rajski Ptak i harcerze i instruktorzy Towarzystwa Skautowego Horn oraz mieszkańcy.
- Harcerskie marcowe aktywności: Czytaj więcej
Historia naszej szkoły
Przed I wojną światową i zaraz po niej, nauka odbywała się w prywatnych izbach wynajmowanych u Tomasza Michalika i u jego ojca. Pierwszym nauczycielem, o którym podają źródła historyczne był Tereszkun. Z jego inicjatywy od miejscowej ludności otrzymano 2 morgi ziemi oraz zebrano około 800 zł, za które w 1924 roku społeczność Ołdaków nabyła drewniany dom i utworzyła w nim jednoizbową szkołę.