Zapraszamy na uroczyste obchody Święta Narodowego 3 maja.
2 maja - szkoła nieczynna
Zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora dzień 02.05.2025 r. (piątek)
został ustalony dniem wolnym od pracy
dla pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stryjkach
w zamian za święto przypadające w sobotę 03.05.2025 r.
– Święto Konstytucji 3 Maja.W związku z powyższym w piątek 02.05.2025 r.
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stryjkach będzie nieczynny.
Konkurs „Moneta z okazji 1000. rocznicy koronacji Bolesława Chrobrego”
W 1025 roku w archikatedrze gnieźnieńskiej na króla Polski koronował się pierwszy król naszego państwa. W tym roku przypada 1000. rocznica koronacji Bolesława Chrobrego. Uroczystość odbyła się najprawdopodobniej w Wielkanoc, która wówczas przypadała 18 kwietnia. Z tej wyjątkowej okazji chcemy zaprosić wszystkich uczniów do udziału w konkursie. Polega on na wykonaniu projektu pamiątkowej monety upamiętniającej koronację Bolesława Chrobrego.
REGULAMIN KONKURSU:
- Udział w konkursie może wziąć każdy uczeń z klas 1-8 Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Stryjkach.
- Zadanie: samodzielne wykonanie projektu pamiątkowej monety upamiętniającej koronację Bolesława Chrobrego.
Technika wykonania pracy dowolna (malowana, rysowana, wyklejana, 3D, itp.). Prace konkursowe muszą przedstawiać awers i rewers monety.
Każdy uczestnik może oddać jedną samodzielnie wykonaną pracę. Praca musi posiadać załączoną karteczkę z danymi uczestnika konkursu: imię i nazwisko oraz klasę.
TERMIN: Prace należy przekazać: pani Annie Jańczyk (klasy 1-3) lub pani Agacie Więch (klasy 4-8) do 29.04.2025 roku.
Prace będą oceniane przez komisję, która wyłoni laureatów konkursu.
Prace zostaną wyeksponowane na wystawie pokonkursowej.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!
Kwiecień – Miesiąc Ziemi w naszej szkole
W naszej szkole kwiecień tradycyjnie poświęcony jest tematyce ochrony naszej planety. To wyjątkowy czas, w którym uczniowie angażują się w działania promujące postawy proekologiczne i poszerzają swoją wiedzę na temat środowiska naturalnego.
W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie przygotowują projekty ekologiczne, prezentacje multimedialne oraz plakaty. Prace powstają indywidualnie, w parach oraz w małych grupach 3- lub 4-osobowych. W przypadku plakatów dzieci chętnie korzystają z różnorodnych technik plastycznych, takich jak kolaż, wydzieranki czy wyklejanki, co pozwala na twórcze i ciekawe przedstawienie tematu.
Zwieńczeniem projektu ekologicznego jest wystawa wszystkich prac i pomysłów, które uczniowie zrealizowali podczas zajęć z przyrody, biologii oraz – w przypadku klasy siódmej – także na lekcjach języka niemieckiego. Niektóre prace zostały wzbogacone o oryginalne hasła promujące ochronę Ziemi, co dodatkowo podkreśliło ich przekaz.
Dzięki takim inicjatywom uczniowie uczą się odpowiedzialności za naszą planetę i zdobywają wiedzę, która pomoże im dbać o środowisko również w codziennym życiu.
Mirosława Kur
Rekrutacja uzupełniająca do klas 0,1
REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA
NA ROK SZKOLNY 2025/26Ze względu na wolne miejsca w oddziałach
prowadzona będzie rekrutacja uzupełniająca:do kl. 1 - składanie wniosków w dniach 22-24 kwietnia 2025 r.
do kl. „0” - składanie wniosków w dniach 26 maja – 6 czerwca 2025 r.
Przy zapisie dziecka należy wypełnić
druk dostępny w sekretariacie
lub na stronie internetowej szkoły szkolastryjki.edupage.orgDo szkoły przyjmuje się:
- z urzędu - dzieci zamieszkałe w obwodzie tej szkoły (na pisemne zgłoszenie rodziców);
- na pisemną prośbę rodziców (prawnych opiekunów) dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły, jeśli w danej klasie są wolne miejsca – w tym przypadku należy złożyć również akt urodzenia dziecka oraz dokument z numerem PESEL
Czworonożni przyjaciele czyli odwiedziny kota Stefana i zajęcia z Dogoterapii w naszym przedszkolu
W tym tygodniu w naszym przedszkolu rozmawialiśmy o naszych czworonożnych przyjaciołach. Poznaliśmy ich zwyczaje, rasy jak również to w jaki sposób należy się nimi opiekować. W środę mieliśmy okazję gościć prawdziwego kota Brytyjskiego. Pani Monika i Justyna opowiedziały nam o jego zwyczajach, o tym co lubi a czego nie, odpowiedziały na wszystkie nasze pytania oraz pozwoliły aby każde chętne dziecko mogło Stefana pogłaskać. W piątek zaś mieliśmy okazję gościć Panią Agnieszkę z przeuroczą Kofinką, ktora pięknie się z nami przywitała podając łapkę. Pani Agnieszka opowiedziała nam o zwyczajach psów. Mówiła o tym co należy zrobić w sytuacjach zagrożenia, oraz nauczyła pozycji obronnej „na żółwia”. Liczyliśmy psie łapki, uszy i ogonek. Po spotkaniu wiemy co pieski lubi a czego kategorycznie nie można przy nich robić. Mieliśmy również okazję poznać różne szczotki do pielęgnacji piesków, a także ich zabawki. Nie zabrakło również sztuczek, głaskania i prowadzania Kofinki na smyczy.
151
Przegląd Małych Form Teatralnych
Dnia 10.04.2025 przedszkolaki z grupy Tropiciele, pod okiem p. Aleksandry Kurek reprezentowały naszą placówkę na przeglądzie „Małych Form Teatralnych” w Przedszkolu Samorządowym Baśniowa Kraina. Dzieci zaśpiewały piosenkę „Ot, już wiosenka” i zdobyły medal oraz nagrody. Konkurs wzbudził wiele pozytywnych emocji, a dzieci miały okazję stanąć na prawdziwej scenie. Dzieci, które reprezentowały przedszkole: 1. Białek Szymon 2. Mohyła Liliana 3. Radzka Zuzanna 4. Sulich Aleksander 5. Zbrzeźniak Pola
Kwietniowe Święto Książki 2025
By zainteresować uczniów czytelnictwem oraz wzbogacić tradycję szkoły, organizujemy co roku w kwietniu szkolne obchody Święta Książki. Odbyły się już kilkakrotnie, co roku zmieniając swoją formę. W tym roku uczniowie z kl. 6 i kl. 3 zaprezentowali inscenizację słowno-muzyczną pt. ,,Strajk książek”. Uczestnicy pokazali swoje umiejętności aktorskie. Zadbali również o odpowiednie dla każdej postaci bajkowe stroje. Akcja scenariusza rozgrywała się w szkolnej bibliotece. Opowiada o tym, że postacie z książek opuszczają karty lektur szkolnych i rozpoczynają STRAJK, odmawiając ,,pracy”, czyli pełnienia głównej roli w swoich historiach. A byli to: Czerwony Kapturek, Śpiąca Królewna, Kopciuszek, Krasnoludki, Wróżka, Król i inni. Przy filiżankach herbaty książkowe postacie rozpoczynają burzliwą dyskusję z bibliotekarką mówiąc, że boją się komputerów i telewizji, że ,,przegrywają z nimi na starcie”, a uczniowie nie chcą czytać książek z ich udziałem. ,,Po co więc mają się męczyć i przeskakiwać po stronicach” – tak argumentują. Niespodziewanie jednak tę żywą debatę przerywa czytelniczka, która przyszła do biblioteki wypożyczyć lekturę. Oczywiście rzecz jasna, żadnej z wymienionych przez nią tytułów nie było z wiadomych powodów. Uczennica zarzuca strajkującym egoizm, mobilizując ich do powrotu tam, skąd przybyły. ,,Dzieci jednak czytają” – o tym przekonali się książkowi bohaterowie i z radością powrócili na karty swoich historii, śpiewając zwycięską piosenkę.
E. Haryza
G. Białek
E. Szczepanik
7