16 października uczniowie klasy 1 uczestniczyli w wycieczce do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Tłuszczu z okazji obchodzonego po raz siódmy Międzynarodowego Dnia Bez Elektrośmieci. W czasie „Lekcji w PSZOK-u” słuchali pracowników Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Tłuszczu, którzy edukowali w zakresie prawidłowego postępowania z elektroodpadami oraz przypomnieli zasady segregowania śmieci. Uczniowie mieli okazję zobaczyć kontenery przeznaczone na różne odpady, obserwowali z bliska jak działa śmieciarka, zważyli się na wadze towarowej oraz wzięli udział w teście wiedzy z segregowania odpadów. W nagrodę każdy uczeń otrzymał miniaturkę kosza na śmieci oraz kolorowego balona. Bardzo dziękujemy organizatorom za ciekawą lekcję.
Lekcja w PSZOK-u
Uczniowie klasy pierwszej są już pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej!
9 października 2024 roku o godzinie 9.00 w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie klasy pierwszej. Strój galowy uczniów, dekoracja sali, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Uczniowie klasy pierwszej w obecności pani dyrektor Eweliny Wojtyry, pani burmistrz Beaty Skulimowskiej, pana radnego Tomasza Siekaczyńskiego, rodziców, uczniów, grona pedagogicznego i pracowników obsługi przeszli pięć prób. Udowodnili, że wiedzą, jaki jest wzorowy uczeń, przedstawili swoją klasę, przekonali wszystkich o posiadaniu mądrości, zaprezentowali znajomość przepisów ruchu drogowego, pięknie zaśpiewali piosenki oraz pokazali swoją przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej. To był dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole. Jednak najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych uczniów naszej szkoły przysięgi uczniowskiej. Dzieci ślubowały ,,być dobrym uczniem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, swoją nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom, dbać o honor swojej Ojczyzny”. Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez panią dyrektor Ewelinę Wojtyrę. Dzieci były bardzo skupione i wzruszone, świetnie prezentowały się w stroju galowym oraz uczniowskich biretach. Po pasowaniu uczniowie otrzymali dyplomy pasowania ufundowane przez Radę Rodziców, niespodziankę od Samorządu Uczniowskiego oraz zaproszonych gości – Pani Burmistrz Beaty Skulimowskiej oraz Pana Radnego Tomasza Siekaczyńskiego. Po ceremonii dzieci pozowały do fotografii grupowych i indywidualnych, a następnie udały się do swojej sali na słodki poczęstunek.
Wydarzenie to zostanie na długo w naszej pamięci!
12
Powiatowe Igrzyska Szachowe Drużyn
19.10.2024 r. Stare Grabie
W dn. 19.10.2024 r. dwie drużyny szkolne, w kategoriach: dzieci i młodzież, wzięły udział pod opieką nauczycielki P. Marii Oleksiak, w kolejnym powiatowym turnieju szachowym.
W kategorii: dzieci wystąpili uczniowie klasy VI: Maria Osipowska, Jan Siwak, Szymon Czerwiński i uczeń klasy V - Alan Grochowski.
W kategorii: młodzież: Gabriela Fiszer, Mateusz Ołdak, Kacper Nazaruk, Bartosz Kuśmirek, uczniowie klasy VIII.
Na 8 wystawionych zawodników, 6 reprezentowało także TS Horn, harcerzy z naszej szkolnej drużyny im. Janusza Korczaka.
To w ramach harcerstwa od ubiegłego roku działa w naszej szkole profesjonalna nauka gry w szachy. Z podstawowymi zasadami zaznajomił chętnych hm. Zbigniew Wilczyński, instruktor harcerski i pasjonat szachów, organizator wielu turniejów.
Także i w tym roku szkolnym będziemy korzystać z zajęć prowadzonych przez zawodowego trenera, sędziego międzynarodowego turniejów szachowych,
P. Roberta Krasiewicza. Będziemy mieli okazję skorzystać z programu Polskiego Związku Szachowego. Zajęcia rozpoczną się 21 listopada br., zapisy już ruszyły, są jeszcze wolne miejsca ( można się zapisywać u nauczycielki, P. Marii Oleksiak, lub poprzez wychowawców klasowych).
Powiatowe Igrzyska Szachowe Drużyn zakończyły się dla nas wielkim sukcesem, gdyż w kategorii “młodzież” zajęliśmy III miejsce.
Nie udało się zająć miejsca na podium grupie młodszej, ale konkurencja była duża.
Dzieci miały możliwość zyskać nowe doświadczenia, które na pewno pomogą im w dalszym kształceniu się w szachach.
Obie nasze drużyny walczyły bardzo ambitnie.
W logistyce pomogli jak zwykle Rodzice zawodników, za co serdecznie dziękuję.
Atmosfera była bardzo przyjazna, wszyscy otrzymali dyplomy za udział, a najlepsi puchary i medale.
Poniżej krótka fotorelacja.
hm. Maria Oleksiak
20
Bieg patrolowy
VI BIEG PATROLOWY PAMIĘCI POLEGŁYCH pod MAJDANEM
10.10.2024 r.
#SzkolaPamięta
Uroczystą zbiórką i Apelem Poległych przy Zbiorowym Grobie Poległych pod Majdanem na Cmentarzu Parafialnym w Wołominie rozpoczęliśmy udział w tym wydarzeniu.
Celem głównym było uczczenie pamięci lokalnych bohaterów II wojny światowej - żołnierzy NSZ, którzy polegli 20 lipca 1944 r. w walce z niemieckimi żandarmami oraz popularyzacja wiedzy na temat wojennych losów i konspiracyjnej działalności mieszkańców powiatu wołomińskiego.
Dodatkowo ważnym elementem było propagowanie zdrowego stylu życia
i aktywności fizycznej.
Organizatorem wydarzenia było I Liceum Ogólnokształcące Płockiego Uniwersytetu Ludowego im. 111. Eskadry Myśliwskiej.
Młodzież została zapoznana z historią życia Halinki Brzuszczyńskiej i jej trzech towarzyszy. Swoje młode życie poświęcili oni w imię wielkich ideałów.
To patriotyczno - sportowe wydarzenie, które co roku przyciąga nowych uczestników.
W naszej kategorii Open Młodzież wystąpiliśmy jako reprezentacja naszej szkoły i harcerze TS Horn. Skład patrolu: Justyna Wojciechowska, Gabriela Fiszer, Kacper Nazaruk, Bartosz Kuśmirek. Zawodniczką rezerwową była Paulina Michalik. Wszyscy nasi uczestnicy to uczniowie kl.VIII i harcerze.
Opiekunem w czasie imprezy była hm Maria Oleksiak.
Poniżej krótka fotorelacja.
https://www.zyciepw.pl/bieg-patrolowy-bohaterow-poleglych-pod-majdanem#google_vignette
https://wcrwarszawa-praga.wp.mil.pl/aktualnosci/iv-bieg-patrolowy-pamieci-poleglych-pod-majdanem/
13
Zdjęcia szkolne
Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zdjęć szkolnych, które odbędą się w dniach 10-11 października 2024 r.
Konkurs plastyczny dla przedszkolaków
Zapraszamy wszystkie dzieci uczęszczające do Przedszkola Samorządowego w Stryjkach oraz klasy 0 do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Ilustracja do wybranego wiersza ks. J. Twardowskiego. Regulamin znajduje się w poniższym pliku.
KONKURS_PLASTYCZNY_Regulamin_konkursu_plastycznego
Zachęcamy do udziału!
Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni
Realizując Program Profilaktyczno-Wychowawczy szkoły, kóry oparty jest o kierunki polityki oświatowej na bieżący rok szkolny, Fundacja Akomodacja przeprowadzia z uczniami klas VII-VIII projekt pt. "Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni". Zadanie współfinansowane zostało ze środków otrzymanych z Ministerstwa Obrony Narodowej. Łącznie zajecia zajęły 10 godzin lekcyjnych. Spotkania odbyły się w dniach 23-27 września. Podczas zajęć uczniowie poznali zasady bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu i mediów społecznościowych. Głownym celem projektu było uwrażliwienie młodych ludzi nazagrożenia płynące z sieci.
Zespół d/s Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej
29
Dzień Kropki w zerówce
15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy.
Wszystko zaczęło się od opowiadania pt. „The Dot” (Kropka), autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci – Petera H. Reynoldsa. Stała się ona tak popularna, że została inspiracją do stworzenia w 2008 r. Międzynarodowego Dnia Kropki, obchodzonego już w 196 krajach. Bohaterką tej opowiastki jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i doskonałej „pani od plastyki” poznała i uwierzyła w swój talent i możliwości.
W naszej zerówce ten niezwykły dzień obchodziliśmy w poniedziałek 16 września. Na samym początku zapoznaliśmy się z opowiadaniem, które było inspiracją do przeprowadzenia „burzy mózgów” na temat naszych pasji, talentów i zainteresowań. Wykonaliśmy koszulki mocy i nauczyliśmy się piosenki „Kropeczka „ JAZZOWIANKI. To był dzień pełen emocji i pozytywnych relacji.