W słoneczne, kwietniowe przedpołudnie, mieliśmy przyjemność gościć strażaków z OSP w Dzięciołach. Druhna Katarzyna Ołdak oraz druh Michał Rojecki przybliżyli najmłodszym wychowankom naszej placówki tematykę przecipożarową, zaprezentowali wyposażenie wozu bojowego oraz sposób w jaki się z niego korzysta podczas akcji gaśniczej. Najmłodsi mieli okazję zobaczyć, jak wóz wygląda w środku oraz wziąć udział w atrakcjach przygotowanych przez naszych gości. Wizyta strażaków sprawiła naszym najmłodszym wychowankom wiele radości i wywołała na ich twarzach szczere uśmiechy. Dziękujemy OSP w Dzięciołach za przyjęcie zaproszenia p. Renaty Rosy i zapraszamy ponownie!
Wyniki rekrutacji do przedszkola, zerówki i klasy I
Zgodnie z harmonogramem czynności rekrutacyjnych rodzice kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia do przedszkola, klasy 0 oraz klasy I na rok szkolny 2024/25 są zobowiązani do złożenia pisemnego oświadczenia woli w sekretariacie szkolnym. Terminy, w których należy złożyć oświadczenia znajdują się poniżej:
Brak potwierdzenia woli oznacza wykreślenie dziecka z listy zakwalifikowanych i utratę miejsca w wybranej szkole/przedszkolu.
Listy zakwalifikowanych kandydatów znajdują się na drzwiach szkoły i przedszkola.
E-book Komisji Przedsiębiorczości
Szanowni Państwo poniżej udostępniamy E-book Komisji Przedsiębiorczości i Rozwoju Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego poruszający tematy związane z rozmową kwalifikacyjną oraz dobre praktyki w zakresie przygotowania CV. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.
2 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Tego dnia rozpoczynają się również obchody Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu. Jego celem jest zwiększanie wiedzy wszystkich ludzi na temat problemów osób z tym zaburzeniem oraz ich rodzin.
Autyzm jest zaburzeniem rozwoju o charakterze neurologicznym, dotyczącym mózgu i mającym najczęściej podłoże genetyczne. Pierwsze objawy ujawniają się już na etapie okresu dziecięcego i trwają tak naprawdę do końca życia. Autyzm cechuje brak reakcji ze strony dziecka na polecenia, brak zabawy z rówieśnikami, trudności z wyrażaniem emocji czy porozumiewaniem się zarówno za pomocą gestów jak i mowy. Często zachowanie autystycznego dziecka odbieramy jako dziwne. Zaburzenie to ma wiele odmian, zdarza się, że dziecko po prostu się wolniej rozwija - co często mylone jest właśnie z autyzmem. Mimo, że istnieje wiele czynników zwiększających ryzyko autyzmu, nadal nie są znane konkretne przyczyny powstawania.
Razem promujmy empatię dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Pamiętajmy jak ważna jest akceptacja.Zespół ds. pomocy psychologiczno-pedagogicznej